هواپیمای بی‌سرنشین یکبار مصرف برای ارسال تجهیزات جنگی

به تازگی هواپیمای بی سرنشین یکبار مصرف برای ارسال محموله به مناطق جنگزده ساخته شده که می تواند۷۴۰ کیلوگرم بار را حمل کند.

به نقل از انگجت، ارسال محموله های پستی به افراد در مناطق جنگی به طور حتم کار خطرناکی است زیرا احتمال زیادی وجود دارد نیروهای دشمن به هواپیمای حامل آنها شلیک کنند. در همین راستا شرکت «سایلنت آرو» از هواپیمای بی سرنشین به نامSilent Arrow GD-2000 برای ارسال محموله ها رونمایی کرده است.

شرکت امریکاییYates Electrospace Corporation این هواپیما را ساخته که ۹۰۷ کیلوگرم وزن دارد. هواپمیای مذکور می تواند ۷۴۰ کیلوگرم بار را حمل کند و طول بال آن نیز ۸.۵ متر است. هواپیماهای باری مانند «لاکهید سی-۱۳۰ هرکولس» می توانند این هواپیما را حمل کنند. البته یک بالگرد نیز قابلیت حمل این پهپاد را دارد. اما در هر دو حالت بالهای آن هنگام انتقال بسته می مانند.

هنگامیکه هواپیما یا بالگرد حامل هواپیما به  فاصله ۶۴ کیلومتری هدف رسید، می تواند آن را از ارتفاع ۷۶۲۰ متری سطح زمین رها کند. بال های هواپیما همزمان باز می‌شوند و هواپیمای بدون سرنشین بدون ایجاد هیچ گونه سروصدایی به سمت مقصد حرکت می‌کند. عملیات این هواپیما پس از فرود آمدن و تخلیه محموله تمام می شود. البته احتمالا مدل های بعدی چندبار قابل استفاده باشند.

این هواپیمای بی سرنشین در نمایشگاه DESI در لندن رونمایی شده و تولید آن از ماه آینده آغاز می شود.

مطالب مرتبط