سامسونگ در صدر فهرست پرفروش‌ترین گوشی‌های هوشمند جهان

براساس آخرین آمار منتشر‌شده از سوی شرکت International Data Corporation، فروش گوشی‌های هوشمند در بین ماه‌های جولای و سپتامبر سال جاری نسبت به سال گذشته رشدی ۰٫۸ درصدی داشته‌ و سامسونگ در صدر این فهرست قرار دارد.

به‌طور کلی، حدود ۳۵۸٫۳ میلیون گوشی هوشمند در سراسر جهان فروخته شده که در مقایسه با رقم ۳۵۵٫۶ میلیون سال گذشته، روند افزایشی آن را شاهد هستیم. همچنین، رقم فوق نسبت به سه‌ماهه دوم سال جاری نیز حدود ۸٫۱ درصد افزایش یافته‌است.

کمپانی IDC در ادامه گزارش خود به روند افزایشی فروش تلفن‌های هوشمند در سه‌ماهه نخست سال نسبت به سه‌ماهه نخست دو سال گذشته نیز اشاره می‌کند.

افق را در تلگرام دنبال کنید

با نگاهی به پنج شرکت بزرگ سازنده تلفن‌ همراه متوجه می‌شویم که شرکت کوریایی سامسونگ با فروش ۷۸٫۲ میلیونی در صدر جدول قرار گرفته‌است. این شرکت، ۲۱٫۸ درصد از سهم بازار را در اختیار دارد که رشد سالانه آن نسبت به سال گذشته به رقم ۸٫۳ درصد رسیده‌است.

شرکت چینی هواوی نیز با فروش ۶۶٫۶ میلیونی خود در رتبه دوم لیست IDC قرار دارد. این شرکت نیز ۱۸٫۶ درصد از سهم بازار جهانی را به خود اختصاص داده‌است. هواوی با ثبت رقم ۲۸٫۲ درصد، میزان رشد بیشتری نسبت به سایر شرکت‌های این لیست داشته‌است. هواوی باید این موضوع را مدیون مصرف‌کنندگان داخلی خود (چین) بداند.

اپل با فروش ۴۶٫۶ میلیون و سهم ۱۳ درصدی از بازار تلفن همراه در رده سوم لیست پرفروش‌ترین‌ها قرار گرفته‌است. سهم این شرکت امریکایی نیز نسبت به سال گذشته حدود ۰٫۶ درصد افت کرده تا رشد منفی کوپرتینو‌نیشن‌ها را شاهد باشیم.

شیائومی در رتبه بعدی فهرست آمار فروش گوشی هوشمند حضور دارد. این شرکت حدود ۳۲٫۷ میلیون عدد از گوشی هوشمند‌های خود را به بازار عرضه کرده که نسبت به سال گذشته ۳٫۳ درصد کمتر بوده‌است.

اوپو نیز با عرضه ۳۱٫۲ میلیونی تلفن‌های هوشمند خود در رتبه پنجم قرار گرفته‌است. این شرکت نیز رشدی ۴٫۱ درصدی را تجربه کرده که نسبت به سال گذشته پیشرفت خوبی محسوب می‌شود.

مطالب مرتبط