انگشتری که اثر انگشت مصنوعی تولید می‌کند

شرکت امنیت سایبری «کاسپراسکای» یک انگشتر ابداع کرده که می‌تواند اثر انگشت‌هایی تولید کند که کاربر از آن برای بازکردن قفل موبایل یا احراز هویت برای پرداخت استفاده کند.

به گزارش دیلی‌میل، این انگشتر با پرینتر سه بعدی ساخته می‌شود و هدف از تولید آن، جلوگیری از سرقت اطلاعات بیومتریک افراد است.

اثر انگشت واقعی را نمی‌توان تغییر داد و در صورت افشا شدن، اطلاعات فرد برای همیشه فاش می‌شود؛ اما با کمک این وسیله می‌توان اثر انگشت‌هایی خاص تولید کرد.

محققان کاسپراسکای برای ساخت این انگشتر با بنجامین وای؛ طراح سه بعدی همکاری کردند تا یک اثر انگشت مصنوعی بسازند.

این انگشتر از نوعی پلاستیک ساخته شده که حاوی هزاران فیبر رسانا است و در حلقه‌ای از جنس نقره قرار گرفته‌اند.

سطح این انگشتر را می‌توان مانند انگشت واقعی روی اسکنر بیومتریک فشار داد تا قفل موبایل و دروازه را باز یا یک پراخت آنلاین را تایید کند.

برای تضمین یگانه‌بودن هریک از طرح‌های اثر انگشت در انگشتری معمولی از یک نرم‌افزار مخصوص استفاده می‌شود و سپس به وسیله فیبرهای رسانایی که به‌طور تصادفی توزیع شده‌اند، خاص و یگانه می‌شوند و قابل استفاده خواهند بود.

اگر انگشتر مذکور گم شود یا اثر انگشت تولیدی آن فاش شود، فرد می‌تواند یک حلقه دیگر را با طرح اثر انگشتی جدید جایگزین کند.

متاسفانه این انگشتر مجهز به ویژگی‌های امنیتی فقط به شکل طرح اولیه است و شرکت روسی مذکور تصمیمی برای تولید تجاری آن ندارد.

مطالب مرتبط