جاده‌های کابل مجهز به کمره‌های امنیتی می‌شود

پولیس کابل اعلام کرد که به‌منظور مهار حملات تروریستی و کنترل جرایم جنایی، کمره‌های امنیتی در تمامی جاده‌های شهر نصب می‌شود.

سید محمد روشندل؛ فرمانده پولیس کابل، امروز (پنج‌شنبه، ۲۷ سرطان) در یک نشست خبری گفت که بررسی نصب کمره‌های امنیتی در تمامی نقاط پایتخت نهایی شده و در آینده نزدیک کار نصب آن آغاز می‌شود.

فرمانده پولیس کابل افزود: «پولیس کابل به‌منظور کنترل جرایم جنایی، سرقت‌های مسلحانه و حملات تروریستی در شهر کابل پلان‌های مختلفی را روی دست گرفته‌است که یکی از آن‌ها نصب کمره‌های مداربسته امنیتی است که در تمامی جاده‌های شهر نصب خواهند شد.»

آقای روشندل با تایید افزایش جرایم جنایی در کابل گفت که پولیس نیز نسبت به این مساله بی‌تفاوت نبوده و طی چهارماه گذشته ۱۳۸۹ متهم جرایم جنایی، سرقت‌های مسلحانه و فروش مواد مخدر را بازداشت کرده‌است.

او بیان داشت: «ما ۷۰۱ مجرم را به ارتکاب جرایم جنایی، اختطاف، سرقت، جعل و تزویر و اخلال نظم عامه و نزدیک به ۴۰۰ تن را به جرم فروش مواد مخدر با ۴۳ میل اسلحه و ۵۱ وسیله نقلیه از نقاط مختلف شهر کابل بازداشت کرده‌ایم.»

به‌گفته آقای روشندل، پولیس کابل در چهار ماه گذشته حدود ۹ باند سرقت‌ مسلحانه را نیز از بین برده و از ۶۱ حمله تروریستی جلوگیری کرده‌است.

همچنین فرمانده پولیس کابل از مردم پایتخت خواست که به‌منظور کنترل و جلوگیری از افزایش جرایم جنایی و حملات تروریستی در سطح شهر با پولیس همکاری کنند.

مطالب مرتبط