رهبر طالبان: مسلمانان در فلسطین «نسل‌کشی» می‌شوند؛ حقوق زنان را تأمین کرده‌ایم

با گذشت بیش از سه ماه از جنگ حماس و اسراییل در غزه، ملا هبت‌الله آخوندزاده؛ رهبر طالبان می‌گوید که به‌رغم ادعای غرب مبنی بر تامین حقوق بشر، اما مسلمانان در فلسطین «نسل‌کشی» می‌شوند. او همچنین ادعای پیشین خود درباره تأمین حقوق زنان از سوی طالبان در افغانستان را تکرار کرده است.

blank

رسانه‌های نزدیک به طالبان، روز چهارشنبه، ۲۷ جدی، نوار صوتی منسوب به ملاهبت‌الله آخوندزاده؛ رهبر این گروه را منتشر کردند که می‌گوید مسلمانان در فلسطین «نسل‌کشی» می‌شوند.

رهبر طالبان در این نوار تاکید غرب بر رعایت حقوق بشر در افغانستان و کشورهای دیگر را رد کرده است.

تاریخ و مکان ضبط این نوار مشخص نیست، اما هدایت‌الله هدایت؛ معاون رادیو تلویزیون ملی زیر اداره طالبان با انتشار آن گفته که این سخنرانی مربوط به روز چهارشنبه است.

ملا هبت‌الله افزوده: «شما امروز این صدای جاهلان و ظالمان در مورد حقوق بشر را در دنیا می‌شنوید، اما در فلسطین ظلم سختی بر مسلمانان ادامه دارد و نسل‌کشی می‌شوند.»

به‌رغم نگرانی شهروندان به‌ویژه زنان افغان و نهادهای بین‌المللی در زمینه نقض حقوق بانوان از سوی طالبان، اما رهبر این گروه بار  دیگر ادعا کرده که وی حقوق زنان افغان را به آنان بازگردانده است.

در این نوار صوتی ملا هبت‌الله آخوندزاده هیچ اشاره‌ای به ممنوعیت آموزش و تحصیل دختران در افغانستان نکرده است.

این در حالی است که رهبر طالبان پیش از این نیز ادعا کرده بود که پس از تسلط دوباره این گروه بر افغانستان، حقوق زنان افغان تامین شده است.

مطالب مرتبط