هشدار هواشناسی درباره بارندگی و سیل در چند ولایت

سازمان هواشناسی کشور درباره احتمال بارندگی شدید همراه با سیلاب در برخی ولایات کشور هشدار داده است.

blank

سازمان هواشناسی کشور درباره بارندگی شدید همراه با سیلاب هشدار داده و اعلام کرده است که امروز پنج‌شنبه، ۹ حمل در بعضی نقاط مرکزی، شرقی و جنوب شرقی کشور بارندگی شدید همراه با سیلاب پیش‌بینی شده است.

سازمان هواشناسی گفته که از اواخر امشب و فردا جمعه موج جدیدی از بارندگی‌ها در کشور آغاز می‌شود و ولایات شرقی شاهد بارندگی سنگینی خواهند بود.

سازمان هواشناسی گفته که ولایات نورستان، کنر، ننگرهار و  لغمان شاهد سیلاب و بارندگی شدید خواهند بود.

این سازمان همچنین درباره بارندگی در ولایت‌های بدخشان، کابل، پنجشیر، تخار، خوست، کاپیسا، پروان، لوگر، بغلان، سرپل، جنوب فاریاب، غور، دایکندی، پکتیا، میدان‌وردک و  بعضی نقاط بامیان هشدار داده است.

این در حالی است که روز گذشته وزارت فواید عامه‌ طالبان اعلام کرد که در پی بارش برف و باران و جاری‌شدن سیلاب، مسیرهای مواصلاتی در شماری از ولایت‌های کشور مسدود شده است.

این وزارت در مورد وضعیت مسیرهای مواصلاتی در کشور معلومات داده است.

براساس اعلامیه‌ این وزارت، در ولایت بلخ در شمال کشور، براثر جاری‌شدن سیلاب، مسیر مزار شریف-ولسوالی چهارکنت مسدود شده است.

این وزارت افزود که در مسیر ولسوالی کوهستانات ولایت سرپل نیز سیلاب یک پلچک را تخریب و این مسیر را به‌روی ترافیک مسدود کرده است.

وزارت فواید عامه‌ طالبان همچنین گفت که کوتل قوناق که ولایت‌های بامیان و دایکندی را باهم وصل می‌کند، براثر بارش شدید برف به‌روی موترهای باربری مسدود شده است.

این وزارت گفته است که تلاش برای بازگشایی این مسیرها ادامه دارد.

در دو روز اخیر شماری از ولایت‌های کشور شاهد بارش باران و برف بوده است.

در پی این بارندگی‌ها و سرازیرشدن سیلاب دست‌کم دو نفر در ولایت فاریاب جان باخته و خسارات هنگفت مالی نیز به مردم وارد شده است‌.

در ولایت بادغیس نیز فروریختن دیوار یک خانه و سیلاب جان دو نفر را گرفته است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *