جنرال امریکایی: امریکا هدف شماره یک داعش است

در ادامه ابراز نگرانی‌ها مبنی بر افزایش حملات داعش در کشورهای منطقه و جهان، مارک کوانتوک؛ جنرال بازنشسته امریکایی اعلام کرد که ایالات متحده هدف شماره یک داعش است.

blank

مارک کوانتوک؛ جنرال بازنشسته ارتش امریکا نسبت به تمایل داعش برای حمله به ایالات متحده هشدار داد و گفت این کشور همچنان هدف شماره یک داعش است.

او افزوده: «داعش ثابت کرده که دشمن بسیار صبوری است.»

کوانتوک همچنین انتقاد کرده که دامنه توجه امریکا نسبت به داعش به طور چشمگیری کم است، اما هماهنگی میان آژانس‌های گشت‌ مرزی، اداره تحقیقات فدرال، پنتاگون و جامعه اطلاعاتی امریکا در بالاترین حد خود قرار دارد.

پیشتر جنرال اریک کوریلا؛ فرمانده سنتکام نیز گفته بود که اگرچه طالبان در سال ۲۰۲۳ رهبران کلیدی داعش را هدف قرار داده، اما توانایی حفظ فشار و کنترل بر این گروه را ندارد. به گفته این مقام امریکایی، این وضعیت امکان احیای شاخه خراسان داعش را فراهم کرده است.

جنرال کوریلا هشدار داده است که داعش می‌تواند «تا شش ماه دیگر بدون هیچ هشداری به منافع امریکا و غرب حمله کند.»

پس از حمله داعش به سالون کنسرتی در مسکو، که بیش از ۱۴۰ کشته برجای گذاشت، نگرانی جهان نسبت به گسترش حملات داعش نیز افزایش یافته است.

در همین حال، فرمانده سابق فرماندهی مرکزی امریکا روز دوشنبه هفته جاری در مورد «تمایل شدید» داعش برای حمله به امریکا و دیگر قدرت‌های خارجی هشدار داد.

فرانک مکنزی، دیگر فرمانده پیشین ارتش امریکا هم خروج نیروهای امریکایی از افغانستان را زمینه‌ساز رشد داعش خراسان در این کشور دانسته است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *