سازمان ملل: اسراییل ۱۰ هزار زن را در غزه کشته است

با ادامه نسل‌کشی رژیم اسراییل در غزه، سازمان ملل متحد اعلام کرده که از اکتبر سال گذشته میلادی تاکنون ۱۰ هزار زن در غزه کشته شده‌اند.

سازمان ملل متحد در تازه‌ترین گزارش خود درباره نسل‌کشی اسرائیل در غزه گفته که در ۶ ماه گذشته بیش از ۱۰ هزار زن در نوار غزه جان خود را از دست داده‌اند.

در این گزارش که همزمان با شش ماهه شدن جنگ در غزه منتشر شده، درگیری ارتش رژیم اسرائیل با حماس در این نوار باریک ساحلی «جنگ علیه زنان» توصیف شده است.

در این گزارش آمده است که از میان ۱۰ هزار زن کشته شده طی ۶ ماه گذشته، ۶ هزار نفرشان مادر بودند که حالا بعد از جان باختن، ۱۹ هزار فرزند یتیم از آن‌ها بر جای مانده است.

سازمان ملل متحد می‌گوید زنان جان به در برده از جنگ هم بیوه، آواره و بی‌خانمان شده‌اند و اکنون با گرسنگی و قحطی دست و پنجه نرم می‌کنند.

بر اساس این گزارش هم‌اکنون بیش از یک میلیون زن و دختر در نوار غزه تقریبا «بدون غذا و دسترسی به آب آشامیدنی، دستشویی و نوار صحی سر می‌کنند و با شیوع بیماری‌های مرتبط» دست به گریبان اند.

گزارش سازمان ملل متحد، وضعیت زنان و آوارگان جنگی در غزه را «غیرانسانی» توصیف کرده است.

تشکیلات صحی غزه می‌گوید از زمان آغاز جنگ در اکتبر گذشته، ۳۳ هزار و ۸۴۳ فلسطینی جان باخته‌اند.

در همین حال، درگیری نظامی میان اسرائیل و ایران طی یک هفته گذشته، سازمان ملل متحد و جامعه جهانی را نگران کرده که توجهات از بحران انسانی در غزه معطوف به کشمکش جمهوری اسلامی و رژیم بنیامین نتانیاهو شود و همین موضوع مانع پیشرفت تلاش‌ها برای متوقف کردن جنگ در غزه گردد.

طی چند روز گذشته انتشار ویدیویی از یک دختر خردسال که از فرط گرسنگی، پوست و استخوانی بیش از او باقی نمانده، در رسانه‌های غربی مورد توجه قرار گرفته است.

دیروز گروهی از حامیان فلسطینیان در سانفرانسیسکو، پل بزرگ این شهر- گلدن گیت- را برای ساعاتی مسدود کردند و خواستار توجه جهان به فاجعه غزه شدند.

وزیر خارجه اردن هم همسو با بسیاری از سیاستمداران دیگر، در واکنش به حمله موشکی و پهپادی ایران به اسرائیل، گفت که رژیم اسرائیل ممکن است از این درگیری با سپاه پاسداران برای تغییر توجه‌ها از غزه و تشکیل ائتلاف جهانی برای خود سود ببرد.

مطالب مرتبط