قتل نوجوان فرانسوی به دست پناهجوی افغان در فرانسه

مقام‌های فرانسوی اعلام کرده‌اند که یک نوجوان پناهجوی افغان در شتوروی این کشور نوجوان فرانسوی هم‌سنش را به قتل رسانده است.

رسانه‌های فرانسه گزارش داده‌اند که این رویداد روز شنبه، 8 ثور در شهر شتورو رخ دده است. همزمان دادستانی شتورو اعلام کرد که انگیزه حمله هیچ ارتباطی به اسلام و دلایل مذهبی نداشته است.

روزنامه پارزین از قول شاهدان گزارش داده که درگیری پس از اظهارات «نژادپرستانه» از سوی ماتیس (مقتول) آغاز شد. بر بنیاد این گزارش، پس از دعوای لفظی و درگیری، نوجوان افغان با چاقو به ماتیس حمله‌ کرده و او را کشته است.

پولیس گفته که ضارب افغان پیش از این نیز به دلیل سرقت تحت تعقیب قرار گرفته و پس از آن آزاد شده بود.

این حادثه با واکنش‌های مقامات فرانسوی مواجه شده و آنان از سیاست مهاجرپذیری فرانسه انتقاد کرده‌اند. مارین لوپن؛ رییس فعلی نمایندگان حزب راستگراین ملی فرانسه سیاست مهاجرتی این کشور را «احمقانه» خوانده که به گفته او، این سیاست، جان شهروندان فرانسه را با خطر مواجه کرده‌است.

این سیاستمداران با انتقادات تند سهل‌انگاری سیاست مهاجرتی را عامل افزایش جرایم می‌دانند.

ژوردن باردلا؛ رییس حزب راستگرای اجتماع ملی فرانسه با پخش ویدیویی گفته که سیاست مهاجرتی خارج از کنترل «درندگان را به خانه‌های ما می‌آورد و امنیت و آزادی‌های ما را به خطر می‌اندازد».

اریک سیوتی؛ رهبر حزب جمهوری خواهان نیز در واکنش به این حادثه گفته است که برای قاتل هیچ گونه مسامحه‌ای وجود ندارد، جزای او زندان و هواپیم ا( اخراج) است.

مطالب مرتبط