بایدن: بهترین گزینه برای شکست ترامپ هستم و از رقابت‌ها کنار نمی‌روم

جو بایدن که از سوی برخی حامیان مالی کمپاین انتخاباتی خود و اعضای حزب دموکرات تحت فشار است که از رقابت کناره‌گیری کند، اعلام کرد که بهترین گزینه برای شکست ترامپ انتخابات ریاست جمهوری خواهد بود و از این رقابت‌ها کنار نخواهد رفت.

آقای بایدن که تا چند ماه دیگر برای انتخاب مجدد باید با دونالد ترامپ رقابت کند، امروز دوشنبه 8 جولای در مصاحبه با شبکه ام‌اس‌ان‌بی‌سی گفت که مطمئن است میانگین رأی‌دهندگان هنوز او را به عنوان کاندیدای دموکرات‌ها در این انتخابات می‌خواهند.

او افزود: «اگر کاملا مطمئن نبودم بهترین نامزد برای شکست دادن دونالد ترامپ هستم، به رقابت ادامه نمی‌دادم.»

این مصاحبه بخشی از تلاش او برای زدودن دیدگاه‌های منفی درباره عملکردش در مناظره با کاندیدای حزب جمهوری‌خواه است.

جو بایدن پیش‌تر در مصاحبه با شبکه ای‌بی‌سی نیز علت عملکرد ضعیف خود در مناظره انتخاباتی با دونالد ترامپ را «سرماخوردگی شدید و خستگی» عنوان کرده بود.

رییس‌ جمهور امریکا همچنین در نامه‌ای به اعضای حزب دموکرات نوشته است که «قاطعانه به ماندن در رقابت متعهدم».

او در این نامه تأکید کرده است: «اکنون وقت آن است که کنار هم باشیم و به عنوان حزبی متحد پیش برویم تا دونالد ترامپ را شکست دهیم».

در تازه‌ترین تحولات بعد از حضور ضعیف جو بایدن در نخستین مناظره با دونالد ترامپ، تعدادی از اعضای دموکرات مجلس نمایندگان امریکا از او خواسته‌اند به کمپاین انتخاباتی خود پایان دهد و راه را برای انتخاب کاندیدای دیگری از این حزب هموار کند.

خبرگزاری رویترز گزارش داده که با بازگشت نمایندگان مجلس به کار در روز یکشنبه و بعد از تعطیلات، تعدادی از دموکرات‌ها در تماس‌های تلفنی خواستار کناره‌گیری جو بایدن شده‌اند و همرمان عده دیگری از ادامه نامزدی او حمایت کرده‌اند.

رییس‌جمهور ۸۱ ساله آمریکا در بخش دیگری از نامه خود به اعضای دموکرات مجلس نمایندگان تأیید کرده که از نگرانی آنها آگاه است، اما خواستار آن شده که آنها به مخالفت خود با کاندیداتوری او پایان دهند.

او در نظرسنجی‌ها از رقیب جمهوری‌خواه خود عقب است و عملکرد ضعیف و لرزانش در نخستین مناظره با دونالد ترامپ نگرانی‌ها از شکست او در انتخابات آتی را بین برخی دموکرات‌ها افزایش داده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *