خلیل‌الله فیروزی به دستور غنی از زندان آزاد شد

خلیل‌الله فیروزی؛ رییس پیشین هیات عامل کابل بانک و از متهمان اصلی بحران کابل بانک، به دستور رییس جمهور غنی از زندان آزاد شده است.

به گزارش افق و به نقل از طلوع نیوز، آقای فیروزی پس از دستور رییس‌جمهور، از سوی نیروهای امنیت ملی به خانه‌اش منتقل شده است.

گفته می‌شود که آقای فیروزی به علت بیماری از بند آزاد شده است.

هیاتی برای بررسی حالت صحی و اجرایی تعهدات خلیل‌الله فیروی تشکیل شده است و ریاست این هیات را طوطاخیل؛ رییس امور حقوق معاونیت پالیسی نظارت و بررسی ریاست دفتر ریاست جمهوری، بر عهده داشته‌است.

این هیات در یک نامه رسمی گفته است که خلیل‌الله فیروزی در این اواخر به تعهداتش نسبتأ خوب عمل کرده‌است و امکان دارد رفتن وی به خانه در تسریع روند عملی ساختن تعهداتش اثرگذار باشد.

این هیات وضع صحی آقای فیروزی را نگران کننده گزارش کرده است.

صدیق صدیقی؛ سخنگوی رییس‌جمهور در این باره گفت: «کمتر از یک سال مانده تا حبس شان تمام شود و در قسمت حصول قرضه‌هایی که از بانک گرفته‌اند، نهادهای مسؤول کار خود را انجام می‌دهند.»

خلیل‌الله فیروزی، رییس پیشین هیات عامل کابل بانک بود و در ماه جوزای سال ۱۳۹۷به جرم پول‌شویی و اختلاس به ده سال زندان محکوم شد. او باید ۱۳۷میلیون دالر پول اختلاس شده و مبلغ ۵۹ میلیون دالر بهره آن را که در مجموع ۱۹۶ میلیون دالر می‌شود، پرداخت می‌کرد.

شیرخان فرنود؛ رییس پیشین هیات مدیره  کابل بانک یکی از متهمان دیگر بحران کابل بانک سال گذشته در زندان در نتیجه بیماری جان باخت.

مطالب مرتبط