منچسترسیتی پس از ۵ سال دوباره به نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا رسید

منچسترسیتی برای اولین بار با پپ گواردیولا و پس از ۵ سال دوباره به نیمه نهایی لیگ قهرمانان اروپا رسید.به گزارش ورزش سه، منچسترسیتی با تکیه بر دو برتری ۱-۲ در دو مسابقه رفت و برگشت برابر دورتموند برای اولین بار در دوران حضور پپ گواردیولا راهی نیمه نهایی لیگ قهرمانان شد. سرمربی منچسترسیتیی حضور در این مرحله را دشوار توصیف کرده و مدعی شد فعلا به دیدار مقابل پاری سن جرمن فکر نمی‌کند.

پپ گواردیولا گفت: « برای باشگاه، سازمان، رئیس، برای بازیکنان و برای هواداران سیتی فوق العاده خوشحال هستم. منچسترسیتی برای دومین بار راهی نیمه نهایی شدیم و منچسترسیتی تاریخچه بزرگی ندارد، اما ما قصد داریم تاریخ را رقم بزنیم.»

او افزود: «ما به جز ۱۰ دقیقه اول که دورتموند تیم برتر میدان بود در ادامه مسابقه خوب بازی کردیم. از حضور در مرحله نیمه نهایی در بین چهار تیم برتر اروپا و بازی کردن در مقابل تیم های بزرگ و قدرتمند بسیار خوشحالیم. ما سعی می کنیم در شرایط مناسبی راهی مرحله بعدی شده و نمایش خوبی ارائه دهیم.»

به گفته گواردیولا، لیگ قهرمانان تورنمنتی فوق العاده اما خیلی هم ناعادلانه است، زیرا اگر در یک دیدار مغلوب شوید عملکرد کل فصل شما زیر سوال می رود، اما منچسترسیتی ۱۱ ماه در لیگ برتر، جام اتحادیه و برای فتح همه عناوین تلاش می کند. امشب ممکن بود داور آن صحنه را پنالتی تشخیص ندهد.

«ما دو سال پیش در شرایط در لیگ قهرمانان مقابل تاتنهام مغلوب شدیم که فرناندو یورنته هنگام گلزنی قطعا هند کرده بود. موفقیت در این رقابت ها به شرایط هم بستگی دارد. نحوه بازی ما در ۳۰ دقیقه پایانی نیمه اول و به خصوص نیمه دوم و شخصیتی تیمی خوب بود و ما موفق به صعود به دور بعدی شدیم.»

سرمربی منچسترسیتی در ادامه گفت که «در نیمه نهایی لیگ قهرمانان انتظاری غیر از دیدارهای دشوار نداریم. چلسی و رئال مادرید دوباره به این مرحله رسیده‌اند. بازی های زیادی باقی مانده است و ما برای دومین بار در تاریخ اینجا هستیم. اما حالا من نمی خواهم یک ثانیه هم در مورد دیدار برابر پاری سن جرمن فکر کنم.»

مطالب مرتبط