افزایش تلفات زلزله در افغانستان؛ ۹۲۰ کشته، ۶۱۰ زخمی

وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث طالبان می‌گوید که تلفات زمین‌لرزه شب گذشته در ولایات خوست، پکتیکا و ننگرهار به ۹۲۰ کشته و ۶۱۰ زخمی افزایش یافته‌است. با این وجود به گفته این وزارت، احتمال افزایش تلفات وجود دارد.شرف‌الدین مسلم؛ معین وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث، امروز چهارشنبه، ۱ سرطان در یک نشست خبری گفت که زمین‌لرزه شب گذشته در ولایات پکتیکا، خوست و ننگرهار تلفات و خسارات زیادی به بار آورده‌است.

این مقام طالبان افزود که در این زمین‌لرزه ده‌ها منزل مسکونی از بین رفته و چندین روستا نیز کاملا تخریب شده‌‌است.

آقای مسلم گفت که انتظار می‌رود تعداد قربانیان افزایش یابد؛ زیرا به گفته او، تحقیقات در مناطق آسیب‌دیده همچنان ادامه دارد.

این مقام طالبان همچنین از منظوری یک میلیارد افغانی کمک نقدی به قربانیان خبر داد و گفت که قرار است آسیب‌دیدگان این حادثه مورد کمک‌های منظم قرار بگیرند.

در پی افزایش قربانیان زلزله اخیر، کابینه حکومت طالبان برای کمک به زلزله‌زدگان نشست اضطراری برگزار کرده و تیم‌های خاصی برای تامین مواد خوراکی، لباس، دوا و درمان مجروحان و همچنین کمک‌های نقدی به خانواده‌های آسیب‌دیده تشکیل و به ساحه اعزام شده‌اند.

ملا عبدالغنی برادر؛ معاون اقتصادی رییس‌الوزرای حکومت طالبان هم خواستار رسیدگی فوری به خانواده‌های قربانیان و آسیب‌دیدگان این رویداد شده‌است.

توماس نیکلاسون؛ نماینده ویژه اتحادیه اروپا برای افغانستان با اشاره به‌ تلفات و خسارات زمین‌لرزه شب گذشته در ولایات پکتیکا و خوست گفته‌است که این اتحادیه وضعیت را زیر نظر دارد.

او در توییتی نوشته‌است که اتحادیه اروپا آماده هماهنگی و ارائه کمک‌های اضطراری به آسیب‌دیدگان این زمین‌لرزه است.

از سوی دیگر، جمعیت هلال احمر افغانی نیز از شروع روند انتقال کمک‌های اولیه برای آسیب‌دیدگان زلزله در ولسوالی سپیری ولایت خوست خبر داده‌است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *