کاخ سفید از دیدار ترامپ و دبیر کل ناتو خبر داد

کاخ سفید روز شنبه اعلام کرد که دونالد ترامپ؛ رییس جمهور امریکا شنبه آینده با ینس استولتنبرگ؛ دبیر کل پیمان آتلانتیک شمالی دیدار خواهد کرد.

بر اساس بیانیه کاخ سفید، ترامپ و استولتنبرگ درباره پیشرفت‌هایی که کشورهای عضو درباره افزایش میزان بودجه دفاعی خود حاصل کردند، صحبت می‌کنند.

ترامپ از زمانی که به قدرت رسیده همواره از کشورهای عضو ناتو و به خصوص آلمان که قدرت اقتصادی برجسته‌ای در اروپا به‌شمار می‌آید خواسته تا به افزایش میزان بودجه دفاعی خود بپردازد.

افق را در تلگرام دنبال کنید

کاخ سفید اضافه کرد که ترامپ و استولتنبرگ درباره مبارزه با هراس‌افگنی، نسل پنجم اینترنت و حملات سایبری نیز صحبت خواهند کرد.

دیدار رییس جمهور امریکا و دبیر کل ناتو در حالی برگزار خواهد شد که امانوئل مکرون؛ رییس جمهور فرانسه چند روز پیش در مصاحبه‌ای با اشاره به عدم هماهنگی امریکا با اروپا در تصمیمات خود و اقدامات یک‌جانبه ترکیه در سوریه، گفته‌‌‌بود که پیمان آتلانتیک شمالی در مرگ مغزی به سر می‌برد.

آنگلا مرکل؛ نخست‌وزیر آلمان اما در واکنش به این سخنان مکرون گفت که با این دیدگاه موافق نیست اگرچه روسیه از این سخنان رییس جمهور فرانسه استقبال کرده و آن را کلمات طلایی توصیف کرده‌است.

مطالب مرتبط