امریکا در خاورمیانه بمب افکن‌های «بی-۵۲» مستقر کرد

ستاد فرماندهی مرکزی امریکا، موسوم به «سنتکام»، از استقرار بمب افکن‌های «بی-۵۲» در  خاورمیانه خبر داده است.سنتکام در بیانیه‌ای ضمن اعلام این خبر تاکید کرده است: «سنتکام متعهد به حفظ و حراست از ثبات و امنیت در منطقه. توانایی انتقال سریع نیروها به داخل، خارج و اطراف منطقه برای دستیابی، حفظ و بهره برداری از خلاقیت، کلید جلوگیری از اقدامات پرخاشگرانه احتمالی است.»

سنتکام تصریح کرده است: این ماموریت بدون توقف (بمب افکن‌ها)، توانایی ارتش ایالات متحده را در استقرار نیروی قدرت جنگی هوایی در هر نقطه از جهان در یک بازه زمانی کوتاه و ادغام در عملیات برای کمک به حفظ ثبات و امنیت منطقه‌ای نشان می‌دهد.

گرک گیلوت؛ فرمانده نهم نیروی هوایی (مرکزی نیروهای هوایی)، هم در این خصوص گفته است، چنین ماموریت‌هایی باعث افزایش آمادگی نیروهای مشترک است.

گزارش‌ها حاکی است که دو بمب افکن بی ۵۲ از پایگاهی در داکوتای شمالی بدون توقف عازم خاورمیانه شده‌اند.

مناطق و حوزه تحت ماموریت سنتکام شامل خاورمیانه، از جمله مصر، و آسیای مرکزی می‌شود. از سال ۲۰۰۱ تاکنون به دلیل جنگ در افغانستان ،عراق و سوریه این سه کشور از فعال‌ترین حوزه‌های فعالیت سنتکام بوده‌اند.

در حالی این خبر منتشر شده است که کنت مکنزی؛ فرمانده «سنتکام»، روز پنجشنبه گفت، به رغم تشدید اقدامات بی‌ثبات کننده ایران در منطقه، راهبرد بازدارندگی ایالات متحده در برابر تهران نتیجه داده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *