لیونل مسی به دنبال پنجمین جایزه متوالی

اتلتیکو مادرید، رئال مادرید و بارسلونا مبارزه هیجان انگیزی برای فتح رقابت‌های لالیگا دارند.به گزارش ورزش سه، با برگزاری دیدارهای هیجان انگیز نمایندگان لالیگا مانند رئال مادرید و ویارئال در مرحله نیمه نهایی اروپا، این چند روز هفته ‌ای شلوغ برای فوتبال اسپانیا بوده است. در این هفت روز رکوردها شکسته و تاریخ سازی شده است.

اتلتیکو مادرید، رئال مادرید و بارسلونا هفته گذشته پیروز شدند تا مانند همیشه در بالای جدول لالیگا باقی بمانند، اما کسب پیروزی برای هیچ یک از این سه تیم آسان نبود. هر کدام از آنها شرایط دشواری را متمل شده، اما روحیه جنگندگی فراوانی برای کسب سه امتیاز نشان دادند. این بدان معناست که در صدر جدول در حال حاضر اتلتیکو مادرید با ۷۶ امتیاز و رئال مادرید و بارسلونا با ۷۴ امتیاز قرار دارد. البته در سویا بعد از شکست عجیب دوشنبه شب مقابل اتلتیک بیلبائو ۷۰ امتیازی باقی ماند.

لیونل مسی در جریان برتری ۳-۲ بارسلونا مقابل والنسیا در یکشنبه شب موفق به دبل شد و حالا او با ۲۸ گل در این فصل در صدر جدول گلزنان لالیگا قرار دارد. این درخشش باعث شده که او با هفت گل بالاتر از کریم بنزما و هشت گل بالاتر از جرارد مورنو در صدر جدول قرار بگیرد. حالا این بازیکن آرژانتینی در شرایط بسیار خوبی برای کسب پنجمین عنوان پیاپی آقای گلی خود است.

بازگشت کیکو اولیواس
هفته گذشته رئال وایادولید خبر خوب بازگشت کیکو اولیواس، مدافع میانی کهنه کار خود را بعد از سپری کردن مصدومیت طولانی مدت زانو دریافت کرد. این مدافع که از هفته سی و هفتم فصل گذشته غایب بود، اما چهارشنبه هفته گذشته در جریان تساوی ۲-۲ وایادولید مقابل بیلبائو در خانه حریف به میادین بازگشت.

تمدید قرارداد اسکار مینگوئزا
ایسکار مینگوئزا؛ مدافع بارسلونا هفته گذشته قرارداد جدیدی امضا کرده و قرارداد خود را تا سال ۲۰۲۳ تمدید کرد. این بازیکن ۲۱ ساله که در ماه نوامبر اولین بازی خود را برای تیم اصلی بارسلونا انجام داد، در حال حاضر ۳۶ بار برای بلوگرانا به میدان رفته است. رونالد کومان به توانایی های مینگوئزا اعتماد کرده و حالا این تمدید قرارداد پاداش این بازیکن بوده است.

ایناکی و نیکو ویلیامز تاریخ سازی کردند
هفته گذشته اتفاقی تاریخی برای بیلبائو رخ داد و نیکو ویلیامز اولین بازی خود را برای تیم اصلی این باشگاه انجام داد. ایناکی ویلیامز؛ برادر کوچکتر همزمان با نیکو در زمین بازی حضور داشت و این بدان معنا بود نیکو و ایناکی بعد از پاتکسی و جولیو سالیناس در سال ۱۹۸۶، تبدیل اولین برادرانی شدند که همزمان در بیلبائو بازی می کنند.

تاریخ سازی کیکه گارسیا برای ایبار
کیکه گارسیا با به ثمر رساندن هر سه گل در جریان پیروزی ۳-۰ ایبار مقابل آلاوس، نام خود را در کتاب های تاریخ این باشگاه ثبت کرد. او در حال حاضر با ۳۵ گل بهترین گلزن تیم باسک در لیگ برتر اسپانیا محسوب شده و تبدیل به اولین بازیکن ایبار در تاریخ لالیگا شد که موفق به ثبت هت تریک شده است.

باشگاه اتلتیکو مادرید ۱۱۸ ساله شد
۲۶ آوریل سالگرد تاسیس اتلتیکو مادرید است و این باشگاه پایتخت نشین هفته گذشته سالگرد ۱۱۸ سالگی تاسیس خود را جشن گرفت. در واقع این باشگاه در تاریخ ۲۵ آوریل تأسیس شده است. جلسه ای برای بحث در مورد ایده تاسیس یک باشگاه جدید در سال ۱۹۰۳ برگزار شد،، اما زمان جلسه از نیمه شب گذشته گذشته بود و به همین دلیل ۲۶ آوریل روز ویژه تاسیس اتلتیکومادرید محسوب می شود.

خواکین به پرسابقه ترین بازیکن تاریخ بتیس تبدیل شد
با رسیدن به رکورد ۴۶۰ بازی خوزه رامون اسنولا در جریان تساوی ۱-۱ رئال بتیس در رئال وایادولید، هیچ بازیکن بیشتر از خواکین، کاپیتان فعلی رئال بتیس در بازی های رسمی در ترکیب این تیم به میدان نرفته است. خواکین این هفته آینده می تواند لقب پرسابقه ترین بازیکن تاریخ باشگاه را به تنهایی به خود اختصاص بدهد.

مطالب مرتبط