مذاکرات طالبان و سازمان ملل درباره نشست دوحه ادامه دارد

در آستانه برگزاری نشست دوحه در مورد افغانستان، طالبان اعلام کرده‌اند که نشست‌های مقامات این گروه با نمایندگان سازمان ملل متحد در مورد مشارکت افغانستان در این نشست جریان دارد.

blank

در آستانه نشست دوحه در مورد افغانستان، ذاکر جلالی؛ مشاور وزیر خارجه طالبان، امروز چهارشنبه، ۲۵ دلو، اعلام کرده است که گفتگوهای مقامات این گروه با برخی نمایندگان سازمان ملل همچنان جریان دارد.

به گفته معاون وزیر خارجه طالبان، امیرخان متقی؛ سرپرست وزارت خارجه طالبان، «طرفدار مشارکت معنادار در این نشست و تداوم تعامل با افغانستان و سایر کشورها است.»

آقای جلالی گفته: «فرصت گفتگوهای شفاف و عادلانه بین آن‌ها در سطح عالی وجود دارد و در همین حال دولت افغانستان می‌تواند به نمایندگی از افغانستان به مسئولیت خود عمل کند.»

او افزوده: «مذاکرات بین امارت و سازمان ملل و بازیگران منطقه‌ای و غربی همچنان ادامه دارد. دوحه یک فرصت است، به شرطی که به خوبی مدیریت شود… اما جلسات بسیار بیش‌تری برگزار خواهد شد.»

این در حالی است که نشست دوحه در امور افغانستان قرار است هفته آینده، در روزهای ۱۸ و ۱۹ ماه جاری میلادی در دوحه برگزار شود.

این نشست با میزبانی آنتونیو گوترش؛ دبیرکل سازمان ملل متحد برگزار می‌شود و در آن پیشنهادات گزارش «ارزیابی مستقل افغانستان» بر اساس قطعنامه‌ ۲۷۲۱ شورای امنیت سازمان ملل متحد بررسی می‌شود.

هدف از برگزاری این نشست «بحث در مورد چگونگی رویکرد افزایش مشارکت بین‌المللی درباره‌ افغانستان به‌گونه‌ی منسجم، هماهنگ و ساختارمند با درنظرگرفتن توصیه‌های ارزیابی مستقل افغانستان» گفته شده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *