اردوغان: معلوم است چه کسانی زمینه کشتار غزه را فراهم کردند

رجب طیب اردوغان؛ رییس جمهور ترکیه می‌گوید که مشخص است چه کسانی از کشتار مردم غزه حمایت می‌کنند و چه کسانی زمینه این کشتار را فراهم کرده‌اند. او از آمریکا نام نبرده؛ اما واشنگتن تاکنون مانع برقراری آتش‌بس در غزه شده و به حمایت همه‌جانبه مالی، نظامی و سیاسی از رژیم نتانیاهو ادامه داده است.

blank

رجب طیب اردوغان؛ رییس جمهور ترکیه روز دوشنبه، ۱۴ حوت پس از نشست هیأت دولت این کشور در انقره گفت که کشورش به انجام هر کاری که بتواند برای حل بحران غزه کمک کند، ادامه خواهد داد.

او افزود: «مشخص شده است که چه کسانی راه را برای کشتار مداوم در غزه باز کردند، چه کسانی از آن حمایت کردند، چه کسانی تماشاگر ماندند و حتی چه کسانی از آن خوشحال شدند.»

اردوغان همچنین خاطرنشان کرد که ترکیه از طریق کانال‌های دیپلماتیک و کمک‌های بشردوستانه به‌دنبال حمایت از مردم غزه است.

او تاکید کرد که حل مشکل فلسطین وابسته به ایجاد یک تفاهم موثر در سطح بین‌المللی است.

رییس جمهور ترکیه تصریح کرد: «نیازی به توضیح نیست که چگونه نهادهای بین‌المللی که قرار بود جلو این وحشی‌گری را بگیرند، ناتوان شدند. حتی کسانی که تنها می‌خواستند این وحشی‌گری را اعلام کنند، سرکوب شدند.»

خبرگزاری آناتولی به‌نقل از اردغان گزارش داده که است که آینده هر کشور یا مردمی که به سلب مالکیت سیستماتیک از سرزمین‌های فلسطینی مشروعیت بخشد، امن نخواهد بود.

این در حالی است که چند روز پیش نیز اردوغان رهبران کشورهای غربی را متهم کرده بود که آنان از روز اول بدون قید‌وشرط از اسراییل حمایت کردند و در خون‌هایی‌که در غزه ریخته می‌شود، شریک هستند.

به گفته او، آنچه در غزه اتفاق می‌افتد، قطعاً یک جنگ نه؛ بلکه یک اقدام به نسل‌کشی است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *