اف‌بی‌آی درباره حمله‌ داعش در امریکا هشدار داد

کریستوفر رای؛ رییس پولیس فدرال امریکا (اف‌بی‌آی) نسبت به حمله داعش در امریکا شبیه حمله‌ای که به سالون کنسرتی در روسیه انجام شد هشدار داده است.

به دنبال ابراز نگرانی‌ها مبنی بر حمله داعش در جهان، کریستوفر رای؛ مدیر اف‌بی‌آی اعلام کرده که نگران وقوع یک حمله سازمان‌یافته در ایالات متحده، مشابه آنچه ماه گذشته در یک سالون کنسرت روسیه اتفاق افتاد، است.

آقای رای قصد دارد درباره احتمال وقوع چنین حمله‌ای به مجلس نمایندگان امریکا هشدار دهد و قانون‌گذاران را تحت فشار قرار دهد تا برنامه نظارتی ایالات متحده را که قرار است در ماه میلادی جاری منقضی شود، تمدید کنند.

مدیر اف‌بی‌آی برنامه نظارتی ایالات متحده را ابزاری ضروری در برابر دشمنان این کشور می‌داند.

او می‌گوید که تنش‌های روزافزون «پتانسیل یک حمله سازمان‌یافته در امریکا را افزایش داده است، مشابه حمله داعش که چند هفته پیش در سالون کنسرت روسیه اتفاق افتاد».

حمله ۲۲ مارچ به سالون کنسرتی در حومه مسکو دست کم ۱۴۴ کشته برجای گذاشت.

اگرچه داعش مسئولیت این حمله را بر عهده گرفت؛ اما ولادیمیر پوتین؛ رییس جمهور روسیه، اوکراین را نیز در این حمله مقصر دانسته است.

هشدار اف‌بی‌آی در حالی صادر می‌شود که اداره بازرسی امریکا در امور بازسازی افغانستان (سیگار) نیز روز جمعه، ۲۴ حمل هشدار داد که داعش، نه تنها در داخل افغانستان برای طالبان خطری جدی است، بلکه این گروه برای امریکا و متحدان این‌ کشور هم به عنوان یک تهدید باقی مانده است.

سیگار با نشر گزارشی درباره داعش از این تهدید گفت که وزارت خارجه امریکا، این نگرانی‌ها را با طالبان شریک کرده و از آن‌ها خواسته است تا به توافق سال ۲۰۲۰ در دوحه متعهد بمانند و با تروریست‌ها مبارزه کنند.

این در حالی است که ذبیح‌الله مجاهد؛ سخنگوی طالبان اخیرا گفت که برخی کشورها در مورد داعش مبالغه می‌کنند.

مطالب مرتبط