اتحادیه اروپا حمله ایران به اسراییل را «غیرقابل‌قبول» خواند

اتحادیه اروپا حمله پهپادی و موشکی ایران به اسراییل را «غیرقابل‌قبول» خوانده و محکوم کرده است.

جوزپ بورل؛ مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، حمله ایران به اسراییل را «غیرقابل‌قبول» خوانده و افزوده است که این حمله تنش‌های منطقه‌ای را به‌شدت افزایش می‌دهد و امنیت منطقه را تهدید می‌کند.

در همین حال، وزیران امور خارجه فرانسه و ایتالیا نیز به این حمله واکنش نشان داده‌اند.

استفان سژورنه؛ وزیر خارجه فرانسه، در شبکه ایکس حمله ایران به اسراییل را بی‌پیشینه خوانده و آن را به‌شدت محکوم کرده است.

او ضمن آن‌که از همبستگی کامل کشورش با رژیم اسراییل یاد کرده، افزوده است که ایران «گام جدیدی در اقدامات بی‌ثبات‌کننده خود برمی‌دارد و خطر تشدید تنش نظامی را می‌پذیرد.»

آنتونیو تاجانی؛ وزیر خارجه ایتالیا نیز با انتشار پستی در شبکه ایکس، گفته است که کشورش وضعیت پیش‌آمده در پی حمله ایران به اسراییل را با دقت دنبال می‌کند و آماده رویارویی با هر نوع سناریویی است.

پیش از این ریشی سوناک؛ نخست‌وزیر بریتانیا، ضمن محکوم کردن حمله ایران، بر حمایت کشورش از امنیت رژیم اسراییل و دیگر شرکایش در منطقه، از جمله اردن و عراق تاکید کرده است.

ایران ساعاتی پیش حمله پهپادی و موشکی خود بر اسراییل را از خاک خود آغاز کرد.

این در حالی است که جمهوری اسلامی ایران دست‌کم ۱۸۵ پهپاد، ۳۶ موشک کروز و ۱۱۰ موشک زمین به زمین به سمت اسرائیل پرتاب کرده است.

در همین حال، ان‌بی‌سی نیوز گزارش داده است که اورژانس اسرائیل به ۳۱ نفر که در پی حمله جمهوری اسلامی ایران به صورت جزئی زخمی شده و یا دچار حمله‌های اضطرابی شده‌اند، رسیدگی کرده و همچنان در حال آماده‌باش است.

براساس این گزارش، بیشتر زخمی‌ها در مسیر رفتن به پناهگاه‌ها آسیب دیده‌اند.

این حمله در واکنش به حمله دو هفته پیش رژیم اسراییل بر بخش کنسولی سفارت ایران در دمشق، پایتخت سوریه، انجام شده است.

مطالب مرتبط