اتاق تجارت افغانستان و پاکستان خواهان تمدید راه‌ آهن کراچی تا پیشاور شد

ضیاءالحق سرحدی؛ رییس اتاق تجارت افغانستان و پاکستان خواهان تمدید راه آهن کراچی تا پیشاور شده و گفته که این کار باعث تسهیل دادوستد خواهد شد.

ضیاءالحق سرحدی؛ رییس اتاق تجارت افغانستان و پاکستان از اسلام‌آباد خواست که برای تسهیل داد و ستد، راه‌آهن کراچی را تا پیشاور تمدید کند.

سرحدی گفته است با تحقق این درخواست بازرگانان هر دو کشور از پرداخت هزینه‌های گزاف نجات خواهند یافت.

اتاق تجارت افغانستان و پاکستان‌ به نقل از مسئول این اتاق گفته که اکنون هزینه انتقال کالا از کراچی تا پیشاور به دلیل گرانی قیمت نفت، چندین برابر افزایش یافته و بازرگانان هر دو کشور با مشکل مواجه هستند.

او تاکید کرد که با راه‌اندازی و تمدید راه‌ آهن، هزینه انتقال کالاهای تجاری کاهش می‌یابد و بازرگانان افغانستان و پاکستان دیگر مجبور به پرداخت هزینه‌های گزاف نخواهند بود.

مسئول اتاق تجارت افغانستان و‌ پاکستان ضمن استقبال از افزایش درآمد سالانه این راه آهن گفته که این افزایش در درآمد نشان‌دهنده اعتماد دوباره مردم برای عرضه خدمات مسافرتی در راه آهن پاکستان است.

او همچنین گفته: «راه‌ آهن امن‌ترین و ارزان‌ترین وسیله مسافرتی است، اما به دلیل برخی خلاهای مدیریتی، مسافران با بس و روش‌های دیگر سفر می‌کنند.»

او افزوده که اگر این راه‌ آهن تمدید شود، افراد بیشتری سفر با قطار را ترجیح خواهند داد.

اتاق تجارت افغانستان و پاکستان برای رفع مشکلات بازرگانی میان افغانستان و پاکستان و به منظور جذب سرمایه‌گذاران افغان و پاکستانی برای سرمایه‌گذاری ایجاد شده است.

مطالب مرتبط