پاکستان مسدود شدن شبکه اجتماعی ایکس در این کشور را تایید کرد

وزارت داخله پاکستان اعلام کرده که به دلایل امنیتی از زمان برگزاری انتخابات در فبروری امسال دسترسی به شبکه اجتماعی ایکس را در این کشور مسدود کرده است.

پیشتر کاربران پاکستانی از مشکلاتی هنگام استفاده از ایکس خبرداده بودند؛ اما دولت هیچ بیانیه رسمی در این زمینه تاکنون منتشر نکرده بود.

وزارت داخله پاکستان در نامه‌ای رسمی به دادگاه عالی اسلام آباد به مسدود شدن ایکس اشاره کرده است و افزوده که دلیل این اقدام عدم پیروی ایکس از قوانین پاکستان بوده است.

در بیانیه وزارت داخله پاکستان آمده‌است: «در اینجا ذکر این نکته بسیار مناسب است که عدم پایبندی ایکس به دستورات قانونی دولت پاکستان و رسیدگی به نگرانی های مربوط به سوءاستفاده از پلتفرم خود، اعمال ممنوعیت را ضروری می کند».

این وزارت گفته که ایکس تمایلی به حل مشکلات نداشته و تصمیم برای ممنوعیت ایکس در پاکستان براساس «منافع امنیت ملی، حفظ نظم عمومی و حفاظت از یکپارچگی کشور» گرفته شده است.

در همین حال خبرگزاری فرانس 24 گزارش داده است که ایکس برای رفع فیلتر این پلتفرم در پاکستان با مقامات پاکستانی مذاکره خواهد کرد. مسوولان ایکس گفته‌اند که به همکاری با دولت پاکستان برای درک نگرانی های آن‌ها ادامه می‌دهند.

شبکه اجتماعی ایکس در پاکستان در انتخابات ملی ماه فبروری امسال پس آن که عمران خان؛ نخست‌وزیر سابق این کشور از زندان هواداران خود را به اعتراض علیه دستکاری نتایج انتخابات فراخواند مسدود شده بود اما منابع رسمی پاکستان تا امروز در این باره چیزی نگفته بودند.

مطالب مرتبط