مجلس نمایندگان امریکا: طالبان از همکاران افغان ما انتقام می‌گیرند

در ادامه نگرانی‌ها مبنی بر شکنجه کارمندان پیشین افغان‌ از سوی طالبان، مجلس نمایندگان امریکا می‌گوید که همکاران پیشین نیروهای این کشور در افغانستان در معرض انتقام از سوی طالبان قرار دارند.

مجلس نمایندگان امریکا با نشر بیانیه‌ای اعلام کرده که قرار است کمیته فرعی نظارت و پاسخگویی این مجلس به‌منظور رسیدگی به چالش‌های کارمندان محلی پیشین امریکا در افغانستان امروز چهارشنبه، ۱۱ دلو میزگردی برگزار کند.

طبق این بیانیه، این نشست دو حزبی با اشتراک گروهی از کهنه سربازان این کشور ساعت ۲:۰۰ بعد از ظهر به وقت محلی برگزار خواهد شد.

براساس بیانیه، این نشست می‌تواند، به همکاران افغان سابق نیروهای امریکایی که پس خروج این کشور در افغانستان تحت حاکمیت طالبان گیر مانده‌اند، کمک کند.

در این بیانیه همچنین تاکید شده است که بیشتر همکاران سابق نظامیان خارجی در معرض انتقام از سوی طالبان قرار دارند.

قرار است در این میز گرد اعضای جمهوری‌خواه و دموکرات کمیته روابط خارجی مجلس نمایندگان امریکا و برخی از شاهدان از جمله گروه‌های کلیدی کهنه‌سربازان این کشور اشتراک کنند.

این در حالی است که هزاران همکار افغان نیروهای امریکایی پس از خروج فاجعه‌بار این کشور از کابل در آگست ۲۰۲۱، در افغانستان باقی مانده‌اند.

به‌رغم این‌که طالبان مدتی پس از تسلط دوباره‌شان بر افغانستان، «عفو عمومی» اعلام کردند، اما گزارش‌های متعددی از بازداشت، شکنجه و حتی قتل همکاران افغان سابق نیروهای خارجی منتشر شده است.

در تازه‌ترین مورد، چند روز پیش یک ترجمان پیشین نیروهای امریکایی در افغانستان، زیر شکنجه طالبان در ولایت کنر جان باخت.

مطالب مرتبط