عمران خان و همسرش به ۱۴ سال حبس محکوم شدند

عمران خان؛ نخست‌وزیر پیشین پاکستان یک روز پس از آن‌که در یکی از پرونده‌های جنایی به ۱۰ سال حبس محکوم شده بود، این بار به همراه همسرش به جرم فروش هدایای دولتی با محکومیت حبس ۱۴ ساله روبه‌رو شد.

عمران خان یک روز پس از آن‌که در یکی از پرونده‌های جنایی به ۱۰ سال حبس محکوم شده بود، امروز چهارشنبه، ۱۱ دلو، به همراه همسرش با محکومیت حبس ۱۴ ساله روبه‌رو شد.

رسانه‌های پاکستانی گزارش داده‌اند که نخست‌وزیر پیشین این کشور به همراه همسرش در پرونده اختلاس و فروش هدایای دولتی به تحمل ۱۴ سال حبس محکوم شدند.

صدور حکم جدید برای عمران خان و همسرش درست یک روز پس از آن صورت گرفته است که روز گذشته عمران خان و شاه محمود قریشی؛ وزیر خارجه پیشین این کشور درست چند روز مانده به انتخابات عمومی در پرونده «سایفر» به ۱۰ سال زندان محکوم شدند.

در همین حال، الجزیره گزارش داده است که عمران خان و همسرش بشرا بی‌بی در پرونده مربوط به فروش هدایای دولتی به تحمل ۱۴ سال حبس محکوم شدند.

رأی جدید از سوی یک دادگاه مبارزه با اختلاس در اسلام‌آباد صادر شده است.

عمران خان در آپریل ۲۰۲۲ به دنبال کسب رای عدم اعتماد از سوی پارلمان پاکستان از نخست‌وزیری برکنار شد و سپس شهباز شریف،‌ برادر نواز شریف جانشین او شد.

دوره نخست‌وزیری شهباز شریف نیز تا زمان استعفای او در ماه آگست ادامه یافت و هم اکنون دولت انورالحق کاکار؛ نخست‌وزیر موقت پاکستان تا زمان برگزاری انتخابات جدید اداره امور این کشور را برعهده دارد.

نخست‌وزیر پیشین پاکستان همچنین در ماه آگست سال ۲۰۲۳، از سوی یک دادگاه دیگری به جرم فروش هدایای دولتی به ارزش بیش از ۱۴۰ میلیون روپیه (۵۰۱ هزار دالر) که در دوران نخست‌وزیری ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۲ دریافت کرده بود، به تحمل سه سال حبس محکوم شده بود. این حکم بعدا به تعلیق درآمد اما خان همچنان در ارتباط با پرونده‌های دیگر در زندان محبوس ماند.

او گفته بود که به طور قانونی، این اقلام را خریداری کرده بود.

مقام‌های دولتی پاکستان بر این باور اند که مشاوران خان، هدایای فوق را در دبی به فروش رسانده‌اند.

مطالب مرتبط