رزمایش دریایی امریکا، جاپان و کوریای جنوبی پایان یافت

همزمان با تشدید تنش‌ها میان دو کوریا و تهدیدهای کوریای شمالی، امریکا، کوریای جنوبی و ‌جاپان به مدت سه روز یک رزمایش مشترک دریایی برگزار کردند که امروز پایان یافت.

blank

رسانه‌های گزارش داده‌اند که همزمان با هشدارهای کوریای شمالی به کوریای جنوبی و تشدید تنش‌ها میان دو کوریا، کوریای جنوبی، امریکا و جاپان یک رزمایش مشترک دریایی سه روزه برگزار کردند که امروز چهارشنبه، ۲۷ جدی، پایان یافت.

براساس گزارش آسوشیتدپرس، رییس ستاد مشترک ارتش کوریای جنوبی گفته است که این رزمایش برای سه روز برگزار شد و امروز به پایان رسیده است.

این رزمایش در آب‌های جزیره‌ «ججو» در کوریای جنوبی برگزار شده بود.

به‌گفته‌ رییس ستاد مشترک کوریای جنوبی، در این رزمایش ۹ کشتی جنگی از سه کشور، از جمله ناو هواپیمابر کارل وینسون و ناوشکن‌های ایجیس از کوریای جنوبی و جاپان اشتراک داشتند.

بر اساس گزارش آسوشیتدپرس، رییس ستاد مشترک ارتش امریکا نیز گفته است که این رزمایش با هدف تشدید قابلیت‌های بازدارندگی و واکنش ترکیبی کشورها در برابر تهدیدات هسته‌ای، موشکی و زیرآبی کوریای شمالی انجام شده است.

رییس ستاد مشترک ارتش امریکا همچنین گفته است آموزش نحوه‌ جلوگیری از حمل‌ونقل غیرقانونی سلاح‌های کشتار جمعی در دریا نیز بخشی از این رزمایش بوده است.

در همین حال، قرار است دیپلمات‌های ارشد سه کشور برای مذاکره در مورد بن‌بست عمیق با پیونگ یانگ در سئول با یک‌دیگر دیدار کنند.

در جریان هفته‌ جاری، کیم جونگ اون؛ رهبر کوریای شمالی در پارلمان آن کشور اعلام کرد که پیونگ یانگ دیگر خود را به اتحاد مسالمت‌آمیز با کوریای جنوبی متعهد نمی‌داند و دستور داد که ایده‌ تشکیل دولت مشترک میان دو کشور را از قانون اساسی حذف کند.

رهبر کوریای شمالی همچنین کوریای جنوبی را دست‌نشانده‌ درجه‌ یک امریکا خواند که شیفته‌ منازعه است و تهدید کرد که با سلاح‌های هسته‌ای خود جنوب را نابود خواهد کرد.

کوریای جنوبی به این اظهارات واکنش تند نشان داده و همراه با متحدان خود در تلاش هماهنگ کردن واکنش‌ها و رویکردها نسبت به کوریای شمالی است.

مطالب مرتبط