محمد محقق: طالبان مسئول کشتار در غرب کابل هستند

محمد محقق، عضو شورای مقاومت ملی برای نجات افغانستان، اتهاماتی مبنی بر دست داشتن وی در انفجارهای غرب کابل را رد کرده و گفت طالبان مسئولیت کشتار زنجیره‌ای و انفجارات غرب کابل را به دوش دارند.

blank

آقای محقق در صفحه اجتماعی فیس‌بوک‌اش نگاشته که طالبان مسئولیت کشتار زنجیره‌ای و انفجارات غرب کابل را به دوش دارند، گاهی آن را به گردن داعش می‌اندازند و گاهی پودری‌های زیر پل را می‌آورند و به آن‌ها یاد می‌دهند که بگویند این انفجار ها را خود هزاره‌ها سازماندهی می‌کنند.

این عضو شورای مقاومت ملی در ادامه افزوده که طالبان گاهی انفجار‌های غرب کابل را به او نسبت می‌دهند و می‌گویند که بخاطر دست‌برد به صرافی‌ها بوده است.

او اضافه کرد که مردم هزاره روش «مبارزات» شان کاملا متفاوت بوده و کشتن غیرنظامیان در منطق شان «گناه» نابخشودنی است.

محمد محقق این کار طالبان را «اتهام» خواند و «تکذیب» کرد.

وی در ادامه افزوده است که مسئولیت انفجار به دوش کسانی است که «تاریخ شان با انتحار و انفجار» گره خورده است.

این عضو برجسته شورای مقاومت ملی گفت: «ما سیاست فعلی مان در شرایط فعلی بیش‌تر بر مبارزات سیاسی و فرهنگی بنیاد نهاده‌ایم هر گاه به فاز نظامی وارد شویم آن‌را اعلام خواهیم کرد؛ کارهای ناجوان‌مردانه و خلاف معیارهای دینی را نمی‌کنیم».

این واکنش آقای محقق در حالی مطرح می‌شود که پس از انفجار اخیر در غرب کابل طالبان ویدیویی «اعترافات» جوانی را منتشر کردند و مدعی شدند که او به اتهام دست داشتن در انفجار در دشت برچی بازداشت شده است. او گفته که محمد محقق در انفجارهای غرب کابل دست دارد.

مطالب مرتبط