وزیر دفاع پاکستان رفتار امریکا را «غیردوستانه» خواند

خواجه محمد آصف؛ وزیر دفاع پاکستان رفتار امریکا در قبال همکاری پاکستان با ایران را «غیردوستانه» خواند.

خواجه محمد آصف؛ وزیر دفاع پاکستان سه‌شنبه‌شب، ۲۵ ثور اعلام کرد که رویکرد امریکا در قبال همکاری‌ پاکستان با ایران به دور از انتظارات اسلام‌آباد و «غیردوستانه» است.

آصف این اظهارات را در گفتگو با شبکه تلویزیونی جیونیوز بیان کرده است. او همچنین حمایت امریکا از اسراییل را در جنگ غزه مورد انتقاد قرار داده است.

وزیر دفاع پاکستان در این گفتگو با اشاره به «سنگ‌اندازی امریکا» در مسیر پروژه مشترک گازی ایران و پاکستان و همزمان توافق ۱۰ ساله ایران و هند گفته که رفتار ایالات متحده با کشورش «غیردوستانه» است.

این مقام نظامی پاکستان خاطرنشان کرده است: «آیا مخالفت با خط لوله گاز ایران بیانگر دوستانه بودن روابط امریکا با پاکستان است؟ آیا وضعیت فلسطینیان و جنگ علیه مسلمانان غزه بیانگر دوستانه بودن روابط امریکایی‌ها است؟»

این در حالی است که ماه گذشته میلادی و همزمان با سفر ابراهیم رئیسی؛ رییس جمهور ایران به پاکستان، مقام‌های دو کشور هشت سند همکاری و توافق‌نامه امضا کرده‌اند.

این توافق‌نامه‌ها شامل «همکاری در زمینه‌های امنیتی، معاضدت قضایی در امور مدنی و تجارت» می‌شود.

وزیر دفاع پاکستان خطاب به ایالات متحده که نسبت به تقویت همکاری‌های تهران و اسلام‌آباد ابراز نگرانی کرده بود، گفته است که اسلام‌آباد اهمیتی به مخالفت‌های خارجی نمی‌دهد.

آصف تصریح کرده: «اگر کسی در پی سفر ابراهیم رئیسی دچار دردی شده، ما دوایی برای درد آنان نداریم.»

این اظهارات در حالی بیان می‌شود که امریکا در پیوند به امضای قرارداد ۱۰ ساله که بربنیاد آن، مدیریت و توسعه بخشی از بندر چابهار ایران به دهلی‌نو‌ واگذار می‌شود نیز واکنش نشان داده است.

مقام‌های امریکایی گفته‌اند که هرگونه همکاری تجاری هند با ایران، تحریم‌های ایالات متحده را در پی خواهد داشت.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *