پولیس آلمان یک مهاجم افغان را به ضرب گلوله کشت

پولیس آلمان اعلام کرد یک شهروند افغانستان را در غرب برلین به ضرب گلوله کشته است. بر بنیاد اعلام پولیس، این شهروند افغانستان نخست یک افغان دیگر را کشته و سپس با حمله به تماشاچیان بازی افتتاحیه مسابقات فوتبال یورو ۲۰۲۴، سه تماشاچی را زخمی کرده بود.

پولیس آلمان امروز شنبه، 26 اعلام کرد که این شهروند ۲۷ ساله افغانستان عصر روز جمعه بار اول با یک «شی شبیه چاقو» به یک هموطن ۲۳ ساله خود در وولمیرشتد، شهر کوچکی در حدود ۱۳۰ کیلومتری غرب برلین حمله کرد که این فرد بعداً بر اثر جراحات وارده جان باخت.

پولیس گفت که این مرد بعداً به گروهی از افرادی که در حیاط یک خانه شخصی مشغول تماشای بازی فوتبال آلمان و اسکاتلند بودند حمله کرد و سه مرد آلمانی را زخمی کرد که وضعیت دو نفر از آن‌ها وخیم است.

پولیس گفت ضارب که همچنان به همان شی شبیه چاقو مسلح بود، به افسرانی که به محل حادثه اعزام شده بودند نیز حمله کرد. او در اثر شلیک دو تن از ماموران پولیس زخمی شد که بلافاصله پس از آن انتقال در شفاخانه جان باخت. به گفته پولیس انگیزه این حملات نامشخص است.

وزارت داخله ایالت زاکسن – آنهالت، که شهر وولمیرشتد بخشی از آن است، گفت که پولیس حضور خود را در سراسر ایالت افزایش داده است.

در هفته‌های اخیر چندین گزارش در ارتباط با حملات شهروندان افغان ساکن آلمان منتشر شده است. پیشتر پولس آلمان اعلام کرده بود که یک جوان ۱۹ ساله افغان به اتهام حمله با چاقو به یک زن ۴۱ ساله آلمانی در شهر فرانکفورت دستگیر شده است.

مطالب مرتبط