آلمان با کشورهای مختلف برای اخراج «مهاجران مجرم» به افغانستان مذاکره می‌کند

آلمان از آغاز مذاکرات با کشورهای مختلف برای اخراج «مهاجران مجرم» به افغانستان خبر داده و اعلام کرده که این کشور مذاکرات با کشورهای مختلف برای اخراج «مهاجران مجرم» به افغانستان را آغاز کرده است.

نانسی فایزر؛ وزیر داخله‌ آلمان روز چهارشنبه، ۳۰ جوزا اعلام کرد که آنان مذاکرات محرمانه با کشورهای مختلف در مورد اخراج «مهاجران مجرم» به افغانستان را بدون تعامل مستقیم با طالبان، آغاز کرده‌اند.

براساس گزارش دویچه وله خانم فایزر به روزنامه‌ محلی «نوین اوسنابروکر» گفته: «ما مذاکرات سری با کشورهای مختلف داریم تا راه‌هایی برای ممکن ساختن اخراج‌ها به افغانستان پیدا کنیم.»

او افزوده: «ما شدیدا روی این کار می‌کنیم تا بتوانیم اخراج اسلام‌گرایان خطرساز و عاملان خشونت به افغانستان را اجرا کنیم.»

وزیر داخله‌ آلمان گفته است که هدف این است که مهاجرانی که مرتکب جرم شده‌اند، بعد از سپری کردن مجازات شان، فورا اخراج شوند.

وزیر داخله‌ آلمان مشخص نکرده است که آنان با کدام کشورها برای اخراج مهاجران افغانستان در حال مذاکره هستند، اما پیش از این مجله «اشپیگل» گزارش داده بود که آلمان اخراج مهاجران به افغانستان را از طریق کشور سومی مانند ازبیکستان بررسی می‌کند.

بحث اخراج مهاجران افغانستان از آلمان پس از آن مطرح شد که در اواخر ماه می، یک مهاجر اهل افغانستان به یک تجمع در شهر «مانهایم» این کشور با چاقو حمله و شش نفر به شمول یک پولیس را زخمی کرد. این افسر پولیس بعدا در شفاخانه جان داد.

یک هفته قبل نیز رسانه‌های آلمانی گزارش دادند که یک مهاجر افغان با یک شیء تیز چاقومانند، یک هم‌وطن خود را کشته و سپس به تماشاچیان مسابقات جام ملت‌های اروپا میان آلمان و اسکاتلند در یک خانه حمله کرده و سه نفر را زخمی کرده است. این مهاجم بعدا با شلیک پولیس زخمی شد و در شفاخانه جان باخت.

پس از این حملات، مقام‌های آلمان گفته‌اند که در تلاش هستند تا راه‌هایی را برای اخراج مهاجران مجرم به افغانستان بدون تعامل مستقیم با طالبان پیدا کنند.

شماری از احزاب سیاسی آلمان نیز بر اخراج مهاجران افغانستان که در جرایم دست دارند، تأکید کرده‌اند.

مطالب مرتبط